مقررات لغو رزرو میزبانان

قوانین لغو و جریمه ها

۱- در صورتی که در مدت زمان اقامت میهمان، اقامتگاه دچار مشکل اساسی شود به‌شکلی که غیر قابل اقامت شود ( مثل از کار افتادن برق ساختمان به دلیل مشکلات خود ساختمان، از کار افتادن سیستم سرمایشی گرمایشی به‌صورتی که غیر قابل تحمل باشد و....) مهمان می تواند با اطلاع دادن به پشتیانی روم تور درخواست لغو رزرو برای روزهای باقی‌مانده را نماید که این لغو به منزله لغو از سوی میزبان تلقی شده (قوانین جریمه و لغو رزرو از سوی میزبان اعمال می‌شود) و میزبان متهعد می‌گردد که هزینه شب‌های سپری نشده به مهمان عودت داده شود و روم تور تلاش خود را برای یافتن جایگزین برای مهمان انجام می‌دهد.

۲ - در صورت اشتباه میزبان و درج قیمت به بهای پایین‌تر از قیمت واقعی، اگر میزبان مصر بر لغو رزرو باشد، مسئولیت لغو رزرو بر عهده میزبان خواهد بود و جریمه کنسلی مطابق قانون لغو رزرو از سوی میزبان اعمال می‌شود.

۳- میزبان مسئول انجام کنترل کیفیت (همسان بودن اقامتگاه با اطلاعات درج شده توسط میزبان، نظافت و موارد مشابه) اقامتگاه خود است و روم تور تنها در صورت بروز هرگونه ادعا از سوی مهمان‌ها مبنی بر نامناسب بودن اقامتگاه یا عدم تطابق آن با اطلاعات ثبت شده، نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود و بر مبنای نظر کارشناس‌های روم تور، رزرو لغو شده و روم تور اقدامات لازم را بر اساس قوانین لغو رزرو از سوی میزبان (قوانین جریمه و لغو رزرو از سوی میزبان اعمال می‌شود) انجام خواهد داد. همچنین میزبان ملزم به به‌روز‌رسانی اطلاعات صحیح و در صورت تکرار این مورد، اقامتگاه از روم تور حذف می گردد.

۴- در صورت بروز شرایط بحرانی و بلایای طبیعی بزرگ مانند وقوع سیل، زلزله و ... در شهر مقصد که موجب می‌شود سفر یا اقامت در آن شهر غیرممکن گردد، رزرو توسط روم تور لغو می‌گردد، تمامی هزینه‌های دریافتی به مهمان بازپرداخت می‌شود. در این شرایط میهمان، میزبان و روم تور هیچگونه مسئولیتی بابت لغو رزرو حادث شده به عهده نخواهند داشت.

۵- میزبان متعهد می‌شود در صورت عدم مراجعه مهمان به اقامتگاه در تاریخ رزرو شده، اقامتگاه تا پایان مدت رزرو شده، برای میهمان خالی خواهد ماند و در صورتی که میزبان تمایل به لغو رزرو داشته باشید، تنها در صورت موافقت مهمان، امکان‌پذیر است.

6- در صورت وجود مغایرت در محاسبات، میزبان می‌تواند طی یک هفته پس از انجام پرداخت، مراتب را به روم تور جهت بررسی، به‌صورت رسمی اعلام نماید. بدیهی است پس از این بازه زمانی، روم تور در اعمال تغییرات با توجه به تبعات آن، مختار خواهد بود.

7- پس از نهایی شدن یک رزرو، در صورتی که میزبان برای تحویل اقامتگاه حاضر نشود، رزرو لغو می‌شودکه این لغو به منزله لغو از سوی میزبان تلقی شده (قوانین جریمه و لغو رزرو از سوی میزبان اعمال می‌شود) و میزبان مربوطه مسئول هرگونه ضرر و زیان وارده به مهمان بوده و همچنین روم تور می‌تواند بعلت عدم رعایت مقررات روم تور که منجر به بی اعتمادی سایر کاربران و مخدوش شدن شهرت و اعتبارکاری او خواهد شد، به تشخیص خود جریمه‌های نقدی یا غیر نقدی را بر اساس جدول لغو رزرو به حساب کاربری میزبان خاطی اختصاص دهد و حساب کاربری ایشان را تا حل و فصل موضوع به حالت تعلیق درآورد یا حذف کند.

قوانین لغو جریمه ها

میزبان باید یکی از سه شرایط لغو سهیل‌گیرانه، لغو متعادل و لغو سخت‌گیرانه را برای اعمال قوانین لغو رزرو و بر اساس شرایط زیر انتخاب کند. بدیهی است که هر چه میزبان قوانین سهل‌گیرانه‌تری برای رزرو خود انتخاب کند، مورد توجه مهمان‌های بیشتری قرار می‌گیرد.

در صورتی که رزرو توسط مهمان لغو شود، شرایط زیر برای رزرو لغو شده اعمال می‌شود:

قوانین لغو سهل گیرانه رزرو

مبالغی که به میزبان به‌عنوان خسارت لغو رزرو پرداخت می‌شود به شرح زیر است:

لغو رزرو تا ۲۴ ساعت مانده به روز ورود مهمان به اقامتگاه: کسر ۱۰ درصد از مبلغ رزرو

لغو رزرو در کمتر از ۲۴ ساعت مانده به روز ورود مهمان به اقامتگاه: کسر ۵۰ درصد از مبلغ شب اول + کسر ۱۰ درصد از مبلغ شب‌های باقیمانده

لغو رزرو حین اقامت مهمان: کسر کل مبلغ شب‌های سپری شده+ کسر ۱۰ درصد از مبلغ شب‌های باقیمانده

قوانین لغو متعادل رزرو

مبالغی که به میزبان به‌عنوان خسارت لغو رزرو پرداخت می‌شود به شرح زیر است:

لغو رزرو تا 48 ساعت مانده به روز ورود مهمان به اقامتگاه: کسر ۱۰ درصد از مبلغ رزرو

لغو رزرو در کمتر از 48 ساعت مانده به روز ورود مهمان به اقامتگاه: کسر کل مبلغ شب اول + کسر ۱۰ درصد از مبلغ شب‌های باقیمانده

لغو رزرو حین اقامت مهمان: کسر کل مبلغ شب‌های سپری شده+ کسر کل مبلغ شب بعدی + کسر ۱۰ درصد از مبلغ شب‌های باقیمانده

مبالغی که به میزبان به‌عنوان خسارت لغو رزرو پرداخت می‌شود به شرح زیر است:

مبالغی که به میزبان به‌عنوان خسارت لغو رزرو پرداخت می‌شود به شرح زیر است:

لغو رزرو تا 72 ساعت مانده به روز ورود مهمان به اقامتگاه: کسر 20 درصد از مبلغ رزرو

لغو رزرو در کمتر از 48 ساعت مانده به روز ورود مهمان به اقامتگاه: کسر کل مبلغ شب اول + کسر ۲۰ درصد از مبلغ شب‌های باقیمانده

لغو رزرو حین اقامت مهمان: کسر کل مبلغ رزرو

قوانین لغو رزرو در ایام پیک

مبالغی که به میزبان به‌عنوان خسارت لغو رزرو پرداخت می‌شود به شرح زیر است:

لغو رزرو تا ۶ روز مانده به روز ورود مهمان به اقامتگاه: کسر ۲۰ درصد از مبلغ رزرو

لغو رزرو در کمتر از ۶ روز مانده به روز ورود مهمان به اقامتگاه: کسر کل مبلغ رزرو

قوانین لغو رزرو در ایام عید

مبالغی که به میزبان به‌عنوان خسارت لغو رزرو پرداخت می‌شود به شرح زیر است:

لغو رزرو تا ۱۰ روز مانده به روز ورود مهمان به اقامتگاه: کسر ۲۰ درصد از مبلغ رزرو

لغو رزرو در کمتر از ۱۰ روز مانده به روز ورود مهمان به اقامتگاه: کسر کل مبلغ رزرو