شرایط و قوانین استفاده از خدمات

روم تور

ما در مجموعه روم تور مفتخریم که میزبان شما عزیزان هستیم. سند پیش روی شما شامل قوانین، توافق نامه ها و شرایط استفاده از مجموعه خدمات و سرویس های روم تور می باشد. ما شما را تشویق می کنیم قبل از استفاده از پلتفرم سایت، این بخش را با دقت مطالعه بفرمایید. حضور در سایت و استفاده از خدمات و سرویس های روم تور به منزله موافقت شما با تمام بندهای این سند می باشد. در صورت مغایرت این سند با خط مشی شما لطفا از ثبت نام و استفاده از سایت امتناع بفرمایید.

آخرین تاریخ به روزرسانی این سند در مورخه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ می باشد.

این سند منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده تنظیم و تهیه شده است. کاربران نیز موظفند در صورت تمایل به استفاده از پلتفرم روم تور به قوانین حاکم بر آن احترام بگذارند. بندهایی از این سند امکان دارد به روزرسانی گردد و تغییرات احتمالی از طریق سایت و راه های ارتباطی به اطلاع عموم خواهد رسید و استفاده مستمر از سایت به منزله موافقت شما با تغییرات می باشد.

ماده ۱: تعاریف و اصطلاحات

روم تور: نام تجاری متعلق به شرکت تجارت الکترونیک توران گستر (سهامی خاص) به شماره ثبت ۵۶۹۷۵ است. روم تور یک شرکت ثبت شده در جمهوری اسلامی ایران و تابع قوانین این کشور است.

پلتفرم روم تور: وب سایت با آدرس اینترنتی www.roomtoor.com و اپلیکیشن های موبایل معرفی شده در این آدرس است که تنها یک بستر نرم افزاری است که ارتباط مستقیم بین میهمانان و میزبانان را جهت توافق بر انجام یک اقامت کوتاه یا رزرو خودرو و یا رزرو تور بصورت الکترونیکی فراهم و تسهیل می کند و حقوق مادی و معنوی آن متعلق به شرکت تجارت الکترونیک توران گستر است.

اقامتگاه: به تمام واحدهای اقامتی که حداقل یک شب توسط میهمان از طریق پلتفرم روم تور اجاره/رزرو می شود.

میهمان (مسافر): فرد یا افرادی که قصد اقامت در اقامتگاه را دارند و درخواست اقامت خود را از طریق روم تور ثبت می‌کنند.

میزبان: شخصیتی حقیقی یا حقوقی است که اقامتگاه، وسایل نقلیه یا تور را به‌ازای درخواست میهمان از طریق روم تور، در اختیار ایشان قرار می‌دهد.

کاربر: شخصی که با فناوری ارتباطی به وب‌سایت و اپلیکیشن روم تور متصل و از خدمات نرم‌افزاری آن بهره‌مند می‌شود.

رزرو: به انجام فرآیند ثبت درخواست برای اجازه/رزرو اقامتگاه، تور و وسیله نقلیه در بازه زمانی مورد نظر توسط میهمان و پرداخت وجه مورد نظر به صورت صحیح و کامل اطلاق میشود.

کمیسیون: معادل ریالی درصدی معین از قیمت رزرو هر یک از اقامتگاه، وسایل نقلیه و تور میزبان در پلتفرم روم تور است.

حساب کاربری: حسابی که کاربران برای استفاده از خدمات روم تور در آن ایجاد کرده‌اند.

کارگزار تور: شخصیت حقیقی یا حقوقی که طی اخذ مجوزهای لازم از ارگان های مربوطه اقدام به برگزاری تورهای مختلف می نماید.

حساب اعتباری میزبان: کیف پول الکترونیکی متصل به حساب کاربری میزبان است. میزبان می تواند درخواست برداشت معادل ریالی اعتبار قابل برداشت خود را بدهد. همچنین در صورت نیاز میزبان، امکان پرداخت هزینه خدمات روم تور از این اعتبار نیز وجود دارد.

باشگاه مشتریان: هر کاربری در پلتفرم روم تور براساس فعالیت هایی که انجام می دهد، امتیاز کسب یا از دست می دهند. امتیاز مبنای روم تور در بسیاری از تصمیم ها از جمله نمایش اقامتگاه های میزبان یا تغییر در کمیسیون اقامتگاه های وی و یا تخفیف برای میهمان در نظر گرفته می شود.

روزهای اوج سفر(ایام پیک): تعطیلات نوروز، تعطیلات نیمه خرداد، تعطیلات 22 بهمن و روزهایی از تقویم است که دو یا چند روز تعطیلی متوالی وجود دارد. همچنین روزهایی هم که بین ۲ تعطیلی قرار دارند (مثلا اگر یک روز چهارشنبه تعطیل رسمی باشد، روز پنجشنبه که بین دو روز تعطیل قرار گرفته از روزهای تعطیل است) جزو روزهای اوج سفر شناخته می‌شوند.

ماده ۲: موضوع خدمات موضوع خدمات، اقدام به بازاریابی جهت رزرو اقامتگاه، تور و وسایل نقلیه از طریق نمایش و ارائه خدمات در پلتفرم روم تور مطابق قانون تجارت الکترونیک است.

ماده ۳: کمسیون و دریافتی میزبان ۳-۱- مبلغ کارمزد روم تور، در حال حاضر معادل ۱۰ درصد از کل صورت حساب رزرو است که از کاربر میزبان دریافت می‌گردد. این مبلغ در صورت نیاز و بر اساس تشخیص روم تور قابل افزایش یا کاهش یا به‌صورت متغیر خواهد بود که به اطلاع میزبان‌ها می‌رسد. مبلغ کل قابل پرداخت به میزبان، شامل مبلغ کل اجاره بها منهای مبلغ کارمزد است. همچنین تا پیش از شروع فرآیند درخواست رزرو، روم تور هیچگونه کارمزدی از کاربران خود دریافت نمی‌کند.

۳-۲- روم تور هزینه «رزروهای تایید شده» اقامتگاه را از میهمان‌ دریافت و پس از کسر مبلغ کمیسیون و سایر هزینه‌ها، سهم میزبان را حداکثر تا ۲۴ ساعت کاری بعد از تایید رزرو به کیف پول میزبان واریز می‌کند. مبلغ واریز شده به کیف پول ۲۴ ساعت بعد از ورود میهمان و به‌صورت خودکار به شماره حساب و کارت بانکی اعلامی میزبان‌ واریز می‌شود. لازم به ذکر است که در صورتی که مشکلاتی مثل عدم تطابق شماره حساب، مشکلات زیر ساختی یا ..... اتفاق بیفتد، واریز به حساب بانکی حداکثر تا ۲۴ ساعت کاری بعد از رفع مشکل واریز می‌شود.

۳-۳- پرداخت‌های روم تور به میزبان از طریق سامانه پایا به شماره شبای حساب بانکی اعلام شده توسط میزبان در پنل میزبان روم تور که به نام میزبان است، انجام خواهد شد. میزبان با ثبت اطلاعات حساب بانکی خود در پنل میزبان، انتساب شماره شبای مذکور به خود را تصدیق می‌‌کند. در غیر این صورت، روم تور مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. اسناد واریزی به حساب بانکی اعلام شده در پنل میزبان به منزله تسویه حساب روم تور با میزبان خواهد بود. بدیهی است در صورت عدم ارائه اطلاعات حساب بانکی یا هرگونه مغایرت آن، کلیه مسئولیت‌ها شامل تاخیر یا عدم واریز وجه، بر عهده میزبان خواهد بود.

۳-۴- درصورت هرگونه تغییر در اطلاعات حساب بانکی میزبان، این موضوع باید در پنل میزبان و توسط میزبان به‌روزرسانی شده یا کتباً به ایمیل roomtoor@gmail.com اطلاع داده شود. درصورت عدم اطلاع رسانی از تغییر اطلاعات حساب بانکی از طرف میزبان، روم تور هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

۳-۵- تغییرات در کمیسیون، هزینه‌ها و جریمه‌ها، به میزبان اطلاع رسانی خواهد شد و اعمال تغییرات، به منزله پذیرش شرایط جدید توسط کاربر میزبان است و در حکم قرارداد همکاری است که خود به خود با ادامه روند رزرو مورد توافق طرفین قرار گرفته‌است و نیاز به تشریفات امضا و ابلاغ جداگانه‌ای برای لازم الاجرا بودن ندارد. همچنین در صورت اطلاع رسانی از سوی میزبان در رابطه با عدم پذیرش آن در مهلت مقرر، روم تور می‌تواند علاوه بر تسویه حساب تا تاریخ مقرر، دسترسی وی به پنل میزبان را به حالت تعلیق درآورد.

۳-۶- در صورت اعمال تخفیف توسط میزبان، مبلغ تخفیفی از مبلغ متعلق به میزبان کسر شده و مابقی مبلغ به حساب اعتباری میزبان منظور خواهد شد. درصد حق‌الزحمه روم تور روی مبلغ کسر شده پس از تخفیف اعمال خواهد شد.

۳-۷- در صورت اعمال تخفیف توسط روم تور، مبلغ سهم به میزبان به حساب اعتباری ایشان منظور خواهد شد و هزینه‌ی تخفیف از سهم روم تور کسر می‌شود.

۳-۸- مسئولیت مسائل مالیاتی هر یک از طرفین بر عهده همان طرف است.

ماده ۴: قوانین و شرایط استفاده از سایت روم تور

۴-۱- کاربران گرامی، لطفاً جهت استفاده از خدمات و امکانات روم تور، قوانین سایت را به دقت مطالعه فرمائید. هرگونه استفاده از خدمات سایت مانند اقامتگاه، تور، وسایل نقلیه، رزرو، تکمیل پروفایل و غیره به منظور آگاهی از قوانین و مقررات سایت روم تور می باشد و مسئولیت عدم پذیرش یا نقض قوانین برعهده کاربر خواهد بود.

۴-۲- وبسایت روم تور تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و تمام اطلاعاتی که مغایر با قوانین باشد را حذف خواهد کرد.

۴-۳- هرگونه تغییر در منشور قوانین سایت، در همین صفحه بروزرسانی خواهد شد.

۴-۴- تمامی کاربران جهت استفاده از خدمات سایت روم تور، می بایست بالای 18 سال سن داشته باشند.

۴-۵- روم تور همواره پیشنهاد می کند به هنگام وارد کردن اطلاعات در پروفایل، فرم ها و لیست ها، دقت لازم را داشته باشید چراکه مسئولیت اطلاعات نادرست، برعهده کاربر خواهد بود. بدیهی است برای بازپرداخت، می بایست اطلاعات بانکی خود را در بخش پروفایل تکمیل کنید و پشتیبانی روم تور، در صورت نیاز قبل از پرداخت، اطلاعات بانکی را با کاربر بررسی خواهد کرد.

۴-۶- اطلاعات تمامی کاربران در سایت روم تور محرمانه بوده و روم تور همواره تلاش خود را برای حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران، به کار می گیرد.

۴-۷- هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان میهمان، یک حساب کاربری به عنوان میزبان و یا هر دو حساب را به صورت همزمان در روم تور داشته باشد.

۴-۸- مسئولیت تمام فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در روم تور انجام می‌شود به عهده کاربر است.

۴-۹- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع روم تور برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به روم تور انجام نشده است مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده کاربر خواهد بود.

۴-۱۰- در برخی شرایط ممکن است برای استفاده از خدمات، از کاربر درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی را در اختیار روم تور قرار ندهد، روم تور می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به وی خودداری کند.

۴-۱۱- چنانچه روم تور به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر (میزبان/میهمان) ممکن است برای سایت یا سایر کاربران مطلوب نباشد و یا موجب بروز مشکل شود، حق حذف دسترسی کاربر مذکور به روم تور را دارد.

۴-۱۲- سایت روم تور، هیچگونه مسئولیتی در قبال معاملات و روابط پیش آمده میان میهمانان و میزبانانی که از طریق این سایت با یکدیگر آشنا شدند ندارد. این امکان را به سایت روم تور می دهید در صورت لزوم، برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری، تقلب و استفاده سوء از خدمات وبسایت، نسبت به تحقیق سابقه اعضاء اقدام کند.

۴-۱۳- تمامی کاربران نباید:

• از امکانات و خدمات سایت روم تور برای تبلیغ و منافع شخصی خود استفاده کنند.

• حساب کاربری خود را در اختیار دیگران قرار دهند یا از حساب کاربری افراد غیر، بدون اجازه آن ها استفاده کنند.

• با افراد ثالث جهت استفاده سوء از خدمات سایت روم تور همکاری داشته یا آن ها را تشویق کنند.

در نظر داشته باشید سایت روم تور، حق بررسی و پیگرد قانونی هرگونه از موارد بالا را دارد.

ماده ۵: قوانین میزبان ۵-۱- میزبان همواره متعهد می شود تمامی اطلاعات پروفایل و ملک و تور و وسیله نقلیه خود را به صورت صحیح وارد کند. بدیهی است در صورت ورود اطلاعات نادرست و همچنین تکرار آن، روم تور از ارائه خدمات به وی معذور می باشد.

۵-۲- میزبان می بایست پس از تایید درخواست رزرو میهمان، اقامتگاه مشخص شده را تا حداکثر 2 ساعت جهت پرداخت وجه توسط میهمان، خالی نگه دارد. در شرایط خاص، اگر میزبان درخواست کنسل کردن رزرو مهمان را داشت، می بایست به پشتیبانی سایت اطلاع دهد.

۵-۳- ملک میزبان می بایست از نظر امنیت، نظافت، مسیر دسترسی و غیره، استانداردهای لازم را داشته باشد و برای مسیر دسترسی، اطلاعات لازم را وارد کند. همچنین میزبان متعهد می شود ملک خود را پیش از تحویل به مهمان، آماده سازی کرده و در زمان مشخص شده تحویل دهد.

۵-۴- میزبان متعهد می شود اطلاعات ملک وارد شده در سایت روم تور، هیچگونه تداخل و مغایرتی با قوانین محلی، آپارتمانی و غیره ندارد. همچنین میزبان در بخش اطلاعات اقامتگاه، می بایست در صورتیکه شرایط خاصی وجود دارد مانند عدم کارکرد آبگرم کن، ساخت و ساز پروژه ها در اطراف اقامتگاه، تعداد پله ها و غیره را وارد نماید.

۵-۵- میزبان نمی تواند پس از ثبت رزرو توسط میهمان، اقدام به تغییر قیمت کند و در صورت اخذ هزینه اضافی از میهمان، حساب کاربری وی از سایت حذف خواهد شد.

۵-۶- میزبان متعهد می شود در صورت عدم مراجعه مسافر در زمان رزرو و همچنین، عدم اطلاع رسانی ایشان، اقامتگاه را در بازه زمانی مشخص شده، برای مهمان خالی نگه دارد.

۵-۷- میزبان در نظر داشته باشد مهمان تا 2 ساعت پس از شروع اقامت در صورت اعلام 1) عدم رعایت حداقل استانداردهای ملک 2) عدم تطابق امکانات اقامتگاه با اطلاعات وارد شده در سایت 3) مغایرت شرایط خصوصی بودن، می تواند درخواست اقامت را حذف کند و در این مورد، هیچ مبلغی به میزبان پرداخت نخواهد شد.

۵-۸- اطلاعات هتل‌های ارائه شده در روم تور، به‌صورت مستقیم از منابع رسمی(هتل ها، مراکز اقامتی و …) دریافت شده و اطلاعات سایر اقامتگاه‌ها توسط مالکان آن‌ها در روم تور درج شده است. به‌ علت تغییرات دوره‌ای این اطلاعات، تأیید صحت آن‌ها برعهده همان منابع است. روم تور تلاش می‌کند تا این تغییرات را در کمترین زمان ممکن به‌روزرسانی کند.

۵-۹- میزبان می‌پذیرد که قیمت درج شده در روم تور نهایی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه از میهمان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون، پورسانت، حق دلالی و غیره، مجاز نیست. در غیر این‌صورت، اقامتگاه و نام کاربری وی حذف می‌شود. ارائه خدمات اضافه بر آنچه که در صفحه اقامتگاه درج شده است، خارج از تعهد مزبور است و منوط به توافق با میهمان است.

۵-۱۰- مبلغ درج شده در فاکتور، هنگام ورود مسافر به مالک پرداخت خواهد شد. بدیهی است بر اساس قوانین سامانه پایا بانک مرکزی، وجوه پرداختی نهایتاً طی حداکثر 24 ساعت واریز می شود. لازم به ذکر است اگر در محاسبات مغایرتی وجود دارد، میزبان تا یک هفته پس از پرداخت، می تواند موضوع را به پشتیبانی روم تور اطلاع دهد لذا پس از اتمام بازه زمانی مشخص شده، روم تور هیچ گونه مسئولیتی در این مورد ندارد.

ماده ۶: قوانین میهمان

۶-۱- تمامی میهمانان متعهد می شوند تنها از حساب کاربری متعلق به خود، از خدمات و امکانات سایت روم تور استفاده کنند و در غیر اینصورت، تمام مسئولیت ها به عهده آنها خواهد بود.

۶-۲- به همراه داشتن مدرک محرمیت و احراز هویت هنگام ورود به ملک الزامی بوده و در صورت عدم ارائه مدارک، سایت روم تور هیچگونه مسئولیتی ندارد.

۶-۳- همواره بعد از تایید درخواست رزرو میهمان توسط میزبان، پیامکی حاوی جزئیات پرداخت به میهمان ارسال خواهد شد و میهمانان بعد از پرداخت وجه، می توانند به اطلاعاتی شامل آدرس، شماره مالک و غیره را در اختیار داشته باشند.

۶-۴- در صورت لغو رزرو توسط میهمان بعد از پرداخت، بازگشت وجه طبق قوانین کنسلی که در صفحه مقررات لغو رزرو قرار دارد صورت خواهد گرفت.

۶-۵- اگر مسافر در زمان رزرو، مراجعه نکرده و به پشتیبانی سایت هم اطلاع نداده باشد، هیچ وجهی به او بازگردانده نخواهد شد و اقامتگاه در مدت زمان رزرو شده، برای ایشان خالی نگه داشته می شود.

۶-۶- میهمانان وظیفه دارند همانطور که ملک را تحویل میگیرند، تحویل دهند و مسئولیت خسارت های وارد شده به ملک برعهده میهمان و طبق توافق صورت گرفت میان ایشان و میزبان خواهد بود.

۶-۷- تمامی میهمانان می بایست ملک را در زمان مشخص شده تحویل دهند لذا در صورت اقامت بیش از حد بدون رضایت میزبان، مالک اختیار خارج کردن میهمان و دریافت خسارت از آن ها را خواهد داشت.

۶-۸- اعمال تغییرات در رزرو توسط میهمان یا میزبان، فقط از طریق پشتیبانی سایت انجام خواهد شد و در صورت عدم هماهنگی با پشتیبانی، روم تور هیچ مسئولیتی را برعهده نخواهد گرفت.

۶-۹- میهمانان در نظر داشته باشند میزبان، متعهد به ایجاد شرایط مطلوب در ملک خود بوده و آماده سازی و تحویل به موقع در زمان مشخص شده فقط به عهده ایشان می باشد و سایت روم تور هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد.

۶-۱۰- در مدت زمان اقامت، اگر هرگونه رفتار نامناسب از جانب میزبان یا میهمان شامل خشونت، رفتارهای نامناسب، دزدی و غیره مشاهده شد، می بایست مراتب را اول به پلیس و سپس به پشتیبانی روم تور اعلام کرد و در نظر داشته باشید سایت روم تور هیچگونه مسئولیتی برای اقدام علیه افراد نداشته و فقط حساب کاربری آن ها از روی سایت حذف خواهد شد.

۶-۱۱- زمان ورود و خروج هر اقامتگاه در صفحه آن ذکر شده است. میزبان و میهمان متعهد به رعایت این زمانبندی هستند.

۶-۱۲- میهمانان می توانند در صورت رعایت نشدن هرگونه از موارد زیر، درخواست بازگشت پول داشته باشند:

الف- اگر درخواست رزرو بعد از پرداخت میهمان توسط مالک کنسل شود، میهمان می تواند یا درخواست بازگشت پول دهد یا اقامتگاه دیگری را انتخاب کند. در موارد 1) عدم رعایت حداقل استانداردهای ملک 2) عدم تطابق ملک با توضیحات و امکانات ارائه شده توسط میزبان 3) مغایرت شرایط خصوصی بودن ملک، تنها تا 2 ساعت پس از شروع اقامت، میهمان این امکان را دارد تا یکی از موارد بالا را به بخش پشتیبانی سایت اعلام کرده و وجه خود را استرداد نماید یا با هماهنگی پشتیبانی، اقامتگاه دیگری انتخاب شود. بدیهی است بعد از بازه زمانی ذکر شده، بازگشت پول شامل قوانین کنسلی خواهد شد.

لازم به ذکر است تمامی وجوه به دلیل محدودیت های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نهایتاً طی حداکثر 24 ساعت پرداخت خواهند شد.

ماده ۷: پیشنهادات روم تور

۷-۱- میزبان با پاسخ به موقع درخواست های رزرو میهمان، مهمان نوازی خود را نشان می دهد.

۷-۲- در طول مدت اقامت میهمان در ملک، میزبان با پاسخگویی و دسترسی به موقع، حس اعتماد و اطمینان در میهمان را افزایش خواهد داد.

۷-۳- پیشنهاد می شود همواره با میهمان خود برای شرایط ورود، خروج و تحویل کلید در ارتباط باشید.

۷-۴- در نظر داشته باشید تمامی میهمانان امکان ثبت نظرات خود در صفحه اقامتگاه های سایت را دارند و نظرات مثبت، باعث افزایش تعداد رزروهای شما خواهد شد.

۷-۵- روم تور پیشنهاد می کند میزبان پروفایل خود را تکمیل کند تا میهمان، میزبانی که قرار است با او در ارتباط باشد را بیشتر بشناسد.

۷-۶- همواره نسبت به بروزرسانی قیمت و تقویم اقامتگاه های خود کوشا باشید. شما می توانید هم از طریق پنل کاربری سایت و هم از طریق تماس با پشتیبانی، تقویم و قیمت اقامتگاه های خود را بروز نگه دارید.

ماده۸: وسایل نقلیه

۸-۱- رانندگانی که قصد ارائه خدمات به میهمانان و مسافران دارند می بایست مجوزهای لازم را از ارگان های مربوطه اخذ نمایند.

۸-۲- مدارک لازم شامل گواهینامه، کارت شناسایی وسیله نقلیه، بیمه نامه و معاینه فنی خودرو برای خودروهای بالای ۴ سال ساخت از طریق پروفایل شخصی برای روم تور ارسال نمایند.

ماده ۹: اجاره خودرو با راننده

۹-۱- برای اجاره خودرو با راننده ارائه ی کارت شناسایی معتبر از سوی افراد الزامی است.

۹-۲- پرداخت پیش پرداختی برای اجاره خودرو با راننده بر اساس مدت زمان مورد نظر برای اجاره خودرو و قیمت اجاره خودرو با راننده تعیین شده از سوی روم تور

۹-۳- هماهنگی ساعت و روز اجاره ماشین با راننده با روم تور می باشد.

۹-۴- اجاره خودرو با راننده در مسیرهای درون شهری بر اساس ساعت مصرف طبق قیمت¬های مندرج در لیست قیمت اجاره خودرو با راننده محاسبه می گردد.

۹-۵- مسیرهای برون شهری بر اساس کیلومتر پیموده شده طبق قیمت¬های مندرج در لیست قیمت اجاره ماشین با راننده محاسبه می گردد.

۹-۶- ترانسفر فرودگاهی بر اساس نرخ های مندرج در لیست قیمت محاسبه می گردد. نرخ های مذکور جهت بازه زمانی سه ساعته در نظر گرفته شده است و در صورتی که انجام سرویس ترانسفر فرودگاهی بیش از سه ساعت به طول بیانجامد، ساعت های مازاد بر اساس نرخ ساعتی به هزینه اضافه خواهد شد.

۹-۷- پیمایش مسیرهای خاکی برای خودروهای سواری معمولی مقدور نمی باشد و برای خودروهای شاسی بلند به ازاء هر کیلومتر 30 درصد مبلغ مازاد محاسبه می گردد.

۸-۹- با استفاده از خدمات وسیله نقلیه روم تور، کاربران می‌پذیرند و موظف هستند که از خدمات ارائه شده برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، خلاف شرع و مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.

۹-۹- کاربران حق ندارند اشیاء غیرمجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء و ادواتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست در وسیله نقلیه همراه داشته باشند.

۱۰-۹- کاربر مسافر یا میهمان متعهد است در صورت داشتن بار نامتعارف و یا هرگونه حیوانات مجاز، موضوع را قبل از رسیدن راننده به او اعلام کند. حمل حیوانات مجاز با توافق طرفین میسر خواهد بود و کاربر راننده این حق را دارد که سفر را نپذیرد. همچنین طبق قوانین جاری، حمل حیوانات فوق الذکر تنها در جعبه یا قفس مخصوص مجاز است.

۱۱-۹- کاربران اعم از مسافر، راننده و میهمان می‌پذیرند که حداکثر تعداد مسافرانی که می‌توانند در یک خودرو سوار شوند برابر با ظرفیت سرنشین مجاز خودرو مندرج در کارت خودرو است و در صورتی‌که تعداد کاربران مسافر یا میهمان مازاد بر ظرفیت فوق باشد، کاربر راننده حق لغو سفر را خواهد داشت.

۱۲-۹- خدمات روم تور ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌ها یا طرف تجاری دیگری ارائه شود که روم تور کنترلی روی آن‌ها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، شرایط و قوانین مختص خود را دارند و روم تور مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

۹-۱۳- کاربر مسافر می‌پذیرد هرگونه تخریبی که در خودروی کاربر راننده در نتیجه ی استفاده از خدمات با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعویض، تعمیر، شست و شو و غیره به عهده ی وی خواهد بود.

۹-۱۴- وسایلی که کاربر مسافر یا میهمان نباید به همراه داشته باشد، عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری‌زا و بد بو، مایعات و جامدات آتش‌زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو و بارهای حجیم مانند بسته‌های بزرگ، و کاربران از حیث وسایل مورد نیاز جهت حمل مکلف به رعایت ضوابط آیین‌نامه اجرائی حمل و نقل جاده‌ای مواد خطرناک است.

۹-۱۵- وسایل همراه کاربر مسافر یا میهمان باید متناسب با فضای داخل اتاق خودرو باشد به نحوی که متعارف محسوب شود و وزن و نوع آن متناسب با وزن و شرایطی باشد که از طرف کارخانه ی سازنده خودرو تعیین شده است.

۹-۱۶- انتقال بار و کالا بدون حضور کاربر مسافر یا میهمان (مالک کالا) توسط کاربر راننده ممنوع است و کاربر مسافر یا میهمان حق ارسال کالا را بدون حضور خود نخواهد داشت. در صورت عدم رعایت این موضوع، مسئولیت‌ آن برعهده کاربران است و شرکت می‌تواند نسبت به قطع دسترسی و پیگیری قانونی اقدام کند.

ماده ۱۰: ضوابط و شرایط عمومی برگزاری تور

۱۰-۱- چنانچه سفر به حد نصاب مورد نظر متناسب با ظرفیت آن نرسد، برگزار کننده تور مجاز به ابطال آن و استرداد وجوه دریافتی به مسافر می‌باشد.

۱۰-۲- در طول سفر، امکان دیر یا زود شدن ساعات صرف غذا، خواب و استراحت، کم و زیاد شدن طول راه ها در روز و شب (با وسیله نقلیه و یا در راه پیمایی ها) در شرایط نامساعد آب و هوایی، محیطی، محلی و یا حوادث غیر مترقبه وجود دارد.

۱۰-۳- در صورتی که مقامات انتظامی به هر دلیلی از ورود مسافر به مقصد ممانعت کنند، مسافر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده کارگزار نخواهد بود.

۱۰-۴- هرگاه مقامات انتظامی یا مسئولین محلی، به هر دلیل از ورود گروه به منطقه جلوگیری به عمل آورند، نماینده کارگزار (راهنما) در صورت داشتن زمان لازم، مجاز به جابجایی سفر بوده و مسافر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.

۱۰-۵- در صورت بروز هرگونه اخلال، مزاحمت، اعمال خلاف شئونات اسلامی و ارزش های فرهنگی و بومی در طول سفر توسط مسافر، راهنما مکلف است ضمن گزارش مراتب به کارگزار، بر حسب مورد، تصمیم لازم را در خصوص ادامه یا عدم ادامه حضور این مسافر در بقیه سفر اتخاذ نماید.

۱۰-۶- در صورت بروز هرگونه اختلاف بین طرفین قرارداد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرجع رسیدگی بوده و آراء صادره برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.

۱۰-۷- سفر های نوروزی شامل سفر هایی می باشد که در فاصله زمانی ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین سال بعد برگزار می گردد.

ماده ۱۱: تعهدات مسافر در قبال برگزاری تور

۱۱-۱- مسافر یا نماینده ایشان موظف است در هنگام ثبت نام، مشخصات فردی خود و همراهان را بطور صحیح و کامل ذکر نماید. بدیهی است هرگونه مغایرتی که در ثبت مشخصات مسافر صورت گیرد متوجه نماینده و مسافر بوده و کارگزار در این خصوص هیچ گونه مسئولیت در ارتباط با آن مسافر نخواهد داشت.

۱۱-۲- درخصوص ثبت نام گروهی، فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافرین اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به کارگزار جهت هرگونه پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز به مراجعه به کارگزار نمی باشند. همچنین فرد ثبت نام کننده به عنوان نماینده، موظف است اطلاعات سفر را به سایر مسافرین انتقال دهد.

۱۱-۳- رعایت شئونات اسلامی با عنایت به اصل حجاب و عفاف، در طول سفر از سوی مسافر و عوامل اجرایی کارگذار الزامی است.

۱۱-۴- مسافر موظف به احترام به آداب و رسوم و رعایت هنجارهای جامعه میزبان و عرف حاکم بر منطقه می باشد و در این زمینه باید به توصیه های راهنمای تور عمل نماید.

۱۱-۵- همراه داشتن شناسنامه عکس دار و کارت ملی برای تمامی سفر‌ها الزامی است. با توجه به اینکه کارگزار در ابتدای سفر نسبت به احراز هویت مسافرین اقدام نموده و از حضور مسافرین ثبت نام نشده جلوگیری به عمل می آورد، مسئولیت عدم تطابق اطلاعات اظهار شده هنگام ثبت نام با مدارک مثبته به عهده مسافر است.

۱۱-۶- مسافر موظف است در ساعات اعلام شده در برنامه های گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع هنگام حرکت گشت، شخصاً متعهد قبول مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه‌های مربوطه جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه گشت خواهد بود و کارگزار هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

۱۱-۷- هرگونه هزینه و خسارت در طول سفر که به دلایل تبعیت نکردن از دستورات راهنما، گشت های خارج از خدمات کارگزار و یا عدم استفاده از لوازم ضروری شخصی هر سفر (مندرج در فرم اصلی قرارداد) به وجود آید تماماً متوجه مسافر خواهد بود.

۱۱-۸- مسافر می بایست در طول گشت کلیه ضوابط حاکم بر سفر را پذیرفته و در صورت وارد نمودن هرگونه خسارت به محل های اقامت، وسایل حمل و نقل و مکان های مورد بازدید، شخصاً مسئول پرداخت خسارت وارده خواهد بود.

۱۱-۹- در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله در قیمت سفر اعم از افزایش نرخ بلیت، هتل و یا سایر خدمات، با ارائه مدرک مستند از سوی کارگزار، مسافر موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده به کارگزار می‌باشد.

۱۱-۱۰- چنانچه کارگزار مجبور شود در اثر شرایط غیر قابل پیش بینی طبیعی و محیطی، بخشی از گشت را ابطال کرده و خارج از چهارچوب اعلام شده در برنامه سفر نسبت به رزرو هتل یا کرایه وسایل نقلیه یا هرگونه عمل لازم در راستای اجرای سفری دیگر اقدام کند، مسافر موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده به کارگزار است.

۱۱-۱۱- کلیه هزینه های خارج از برنامه به عهده مسافر می باشد.

۱۱-۱۲- امضای قرارداد یا خرید تور به صورت الکترونیک از طرف مسافر یا نماینده وی، به منزله مطالعه دقیق مشخصات سفر، آگاهی کامل از مفاد قرارداد، شرایط ابطال سفر و اطلاع از کلیه لوازم ضروری و شخصی مورد نیاز سفر بوده و کلیه مسئولیت های ناشی از عدم توجه به مفاد این پیوست متوجه مسافر خواهد بود.

۱۱-۱۳- مسئولیت مراقبت از فرزندان و حفظ اموال و مدارک شخصی در تمام طول سفر به عهده مسافر بوده و در این خصوص هیچ مسئولیتی متوجه راهنما و کارگزار نخواهد بود.

۱۱-۱۴- مسافر یا نماینده ایشان موظف است بر اساس سطح توانایی جسمی خود و همراهان در تور متناسب با سختی سفر، ثبت نام نماید و همچنین در صورت نیاز به مصرف هرگونه داروی تجویز شده از سوی پزشک و یا استفاده از تجهیزات پزشکی خاص، آنها را در طول سفر همراه داشته باشد و می بایست راهنمای سفر خود را از این موضوع مطلع سازد.

۱۱-۱۵- هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر بعهده مسافر خواهد بود.

ماده ۱۲: تعهدات کارگزار و برگزارکننده تور

۱۲-۱- کارگزار موظف است نرخ و خدمات سفر را بصورت بروشور یا کتباً و یا از طریق سایت روم تور به مسافر اعلام نماید.

۱۲-۲- کارگزار متعهد است خدمات سفر مورد توافق را بطور کامل انجام دهد.

۱۲-۳- در سفرهای زمینی، اگر وسیله نقلیه به هر دلیل و در هر قسمت از سفر از حرکت باز ایستد، جایگزینی وسیله نقلیه جدید و هرگونه هزینه دیگری که بابت تاخیر ایجاد شده است بر عهده کارگزار بوده و زمان لازم جهت تامین وسیله نقلیه جدید و تأخیر در اجرای سفر نیز مورد قبول مسافر است.

۱۲-۴- کارگزار موظف است در سفرهای زمینی در هر قسمت از مسیر سفر (اعم از آسفالت یا خاکی) از وسیله نقلیه متناسب با همان قسمت و همچنین متناسب با تعداد مسافران و مسیر گشت استفاده نماید.

۱۲-۵- کارگزار موظف است بیمه مسئولیت مدنی سفر را در مورد مسافر اعمال نموده و در صورت بروز هرگونه حادثه ای در محدوده مکانی و زمانی سفر، مسافر می‌تواند بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش اقدام نماید و در این خصوص کارگزار همکاری و مساعدت لازم را به عمل خواهد آورد.

۱۲-۶- کارگزار موظف است انواع بیمه های تکمیلی و حوادث را که مستلزم پرداخت هزینه های بیشتر از سوی مسافر می باشد به مسافر جهت انتخاب ارائه نماید.

۱۲-۷- در صورت بروز هرگونه حادثه که منجر به خسارت جسمانی در طول سفر گردد، مسافر خود موظف به پرداخت هزینه های امداد و نجات و درمان می باشد. بدیهی است مسافر می تواند پس از طی مراحل قانونی و پزشکی با دریافت گزارش از کارگزار به شرکت بیمه مراجعه و طبق تعرفه های بیمه اقدام به دریافت خسارت نماید. در خصوص هزینه های درمانی مازاد بر بیمه هیچگونه مسئولیتی متوجه روم تور نخواهد بود.

۱۲-۸- درصورتیکه مسافر به هر دلیل جدا از برنامه سفر روم تور به گروه ملحق و یا قبل از پایان سفر از گروه جدا شود، بیمه مسافر فقط از ابتدای الحاق وی به سفر و یا تا زمان انفصال وی از سفر معتبر بوده و فقط در مدت زمان حضور وی در سفر اعمال خواهد شد و در خارج از این زمان شرکت مسئولیتی در قبال بیمه مسافر نخواهد داشت.

۱۲-۹- کارگزار موظف است در سفرهای طبیعت گردی، از راهنمای تخصصی طبیعت گردی مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استفاده نماید.

۱۲-۱۰- کارگزار موظف است در سفرها حداقل تجهیزات لازم جهت کمک های اولیه و امداد و نجات را همراه با راهنمای سفر ارسال کند.

ماده ۱۳: شرایط انصراف و ابطال سفر

۱۳-۱- درخواست انصراف از سفر باید قبل از حرکت سفر از طریق پشتیبانی سایت روم تور و توسط شخص درخواست کننده انجام شود.

۱۳-۲- شرایط ابطال سفر های عادی و نوروزی توسط مسافر:

• از ثبت نام تا ۳۰ روز قبل از سفر ۵% * جریمه کنسلی بلیت هواپیما و قطار دریافت خواهد شد

• در صورت چارتر بودن محل اقامت، بلیت هواپیما یا قطار، مبلغ مسترد نخواهد شد

• جریمه ابطال سفرهای یک روزه، تا ۴۸ ساعت قبل از سفر شامل ۷۰% مبلغ تور و از آن پس هیچ وجهی مسترد نخواهد شد.

• در صورتیکه مسافر اعلام انصراف خود را کمتر از ۱۲ ساعت قبل از تور اعلام کند یا در صورت عدم حضور، هزینه وعده های غذایی داخل رستوران که جزو خدمات تور بوده باشد به مسافر عودت خواهد شد.

از ۲ تا ۲۵ روز قبل از سفر ۳۰%

از ۲۹ تا ۱۵ روز قبل از سفر ۱۰% از ۲۴ تا ۲۱ روز قبل از سفر ۳۵%

از ۱۴ تا ۷ روز قبل از سفر ۲۰% از ۲۰ تا ۱۱ روز قبل سفر ۴۰%

از۶ تا ۴ روز قبل از سفر ۴۰% از ۱۰ تا ۴ روز قبل از حرکت ۶۰%

از ۳ تا ۱ روز قبل از سفر ۶۰% ۳ روز تا زمان حرکت یا در صورت عدم حضور درسفر ۱۰۰%

از ۲۴ تا ۱۲ ساعت قبل از سفر ۸۰%

از ۱۲ساعت و عدم حضور در سفر ۱۰۰%